Pravidla HHL FOR ALL


Hraje se 3 na 3 + gólmani.

Hrací čas: 2 minuty rozbruslení, 3 x 15 minut hrubého času, 2 minuty přestávka.

 Bodový systém: výhra v základní hrací době = 3 body, výhra na penalty = 2 body, prohra na penalty = 1 bod, prohra v základní hrací době = 0 bodů.

V případě remízy budou tři nájezdy pro každý tým. Pokud nerozhodne první sada nájezdů, vyhrává tým, který v druhé sadě první promění nájezdem.

Střídání během hry je povoleno, ale pokud jsou střídající hráči na ledě současně, nesmí hrát ani jeden.

Vhazování se neprovádí, na začátku zápasu se položí kotouč na střed a po signálu rozhodčího začíná hra. Po vstřelení branky či uložení trestu se vhazování neprovádí. Pokud tým vstřelí branku, rozhodčí zapíská, signalizuje vstřelení branky, tým který branku vstřelil se musí přesunout na vlastní polovinu a soupeř rozehrává od své branky.

Rozehrání hry zahájí píšťalkou rozhodčí. Po vstřelení branky se ctí zásady fair-play, tzn. radující se tým nesmí zbytečně prodlužovat oslavu gólu, zdržovat odjezd na vlastní polovinu a také druhý tým nesmí rozehrávat rychlým přechodem nebo přihrávkou k soupeřově brance v momentě, kdy druhý tým není připravený na hru (střídá, oslavuje branku atd.). Při prvním porušení tohoto pravidla se pouze zapíská a tým rozehraje znovu. Další porušení způsobí ztrátu držení puku.

Rozhodčí bude při každé hře, kontroluje dodržování pravidel a organizuje hru.

Při porušení pravidla a obdržení menšího trestu rozhodčí zapíská a ukáže hráči o jaký přestupek se jedná. U lichého trestu tým, který fauloval ztrácí držení kotouče a rozehrává soupeř. Tresty se evidují a za každý sudý menší trest, který tým obdrží, má soupeř nájezd.


Běžné hokejové fauly (podražení, hákování, držení, hrubost atd.) - menší trest.

Hození hokejky na puk - menší trest.

Hození hokejky na puk mířící na branku - větší trest (nájezd).

Zdržování hry - menší trest.


Pokud puk vypadne z hřiště, rozehrává soupeř od bočního mantinelu a musí mu být umožněno rozehrát. Při rozehrání není možné přímo střílet na branku (ani na teč). Je nutné provést klasickou přihrávku (prohřešek způsobí ztrátu držení kotouče).


Za každý větší trest je automaticky nájezd.

Nadměrná tvrdost či šarvátka - větší trest.

Zranění protihráče při hře do těla - větší trest.

Dva menší tresty nebo jeden vetší trest - nájezd.